CsizmákEngem személy szerint lázba hoz a szemét. Véleményem szerint túl sok olyan holmit dobunk ki, aminek pedig minimális képzelőerővel új életet adhatnánk. A Nagyvárosi Jószomszédok Második Töklámpa- fesztiválján, a ház előtti kertben mutattunk be egy kidobott bakancsokból, gipszből és régi gyöngyökből készített kaspó kollekciót, bakelit lemezből készített virágokat és egy közösségi irányítótáblát, aminek minden alkatrészét a szemétből halásztam ki.

 

- 1. rész -

Hogy kerül a csizma az asztalra?

Egyszer, megláttam egy bakancsot a kuka tetején és rögtön arra gondoltam… áh, az igazság az, hogy akkor az égvilágon semmi nem jutott eszembe a lábbelit illetően. Csak sokkal később, amikor szokatlan felületeket kerestem egy mozaikkép kirakásához gondoltam arra, hogy az a kuka fedelén lévő cipő, erre a célra éppen megfelelt volna nekem.

 


Összeszedtem tehát a család használt csizmáit. Majd átmentem a szüleim szomszédjához, akinek a fürdőszobakellék  kereskedése van, és kértem tőle a múlt évben rajta maradt lejárt szavatosságú  fugából.  Aztán elkészítettem az első bakancskaspót.

 

Hogyan készültek   a bakancskaspók?

 



Fotó: Keresztesi Barbara - Creative Commons Magyarország 3.0
(Kereskedelmi célra nem használható, de a szerző és a forrás
megjelölésével szabadon terjeszthető képek és szövegek)

Cementet és gipszet kevertem ki vízzel, és a masszával átkentem a cipőket.


Összeszedtem néhány kagylóhéjat, kavicsot, régi műanyag és üveggyöngyöket.


Az előre megtervezett mozaikmintákat, fugával ragasztottam fel a csizmára.


Száradás után beletettem egy nagy követ a cipő orrába, kitömtem földdel a megmaradt helyet, és fűszernövényeket, virágokat ültettem a földbe.



"Újrahasznosított tárgyak és újragondolt termények kertje" kiállítás, 2010. október 9-én a IX. kerületben, a Napfény utca 6. szám előtt.
Fotó: Simon Benjamin


Nemsokára folytatjuk: "Az élet színesben"