A széf vagy trezorkönyv egy olyan könyvből készül, amit mi nem vennénk kézbe, nem képvisel értéket a gyűjtők számára, és a család tagjai sem élnék meg tragédiaként, ha a benne lévő lapokat megfazoníroznánk.
 
Ahhoz, hogy trezor könyvet készíthessünk, szükségünk lesz az alábbiakra:
- Egy igen vastag, szép borítójú, fűzött technikával vagy jó minőségű ragasztott technikával kötött könyv,
-  sniccer,
-  vastag kartonlap vagy vágható műanyaglap,
-  toll,
-  vonalzó,
-  hobbiragasztó,
-  esetleg enyvező csipeszek.



Elkészítés:
1. Hajtsuk ki a könyvet a huszadik oldalán. (vagy a tizenkilencediken esetleg a huszonötödiken, a lényeg, hogy a széf, a könyv első lapjainak takarásában kezdődjön.
2. Az enyvező csipeszekkel vagy a nagy dokumentum csipeszekkel fogassuk össze a könyvnek azon lapjait, amelyekbe a trezor nyílását szeretnénk vájni.
3. Mérjük le a könyv belsejébe képzelt trezor méreteit, majd rajzoljunk egy téglalapot a kívánt paraméterekkel a vastag kartonlapra és vágjuk is ki. Ügyeljünk arra, hogy a mélyedés körül hagyjunk legalább 3-3 centimétert, mert ha a vágás túl közel kerül az élekhez, könnyen beszakadnak a lapok.


4. Helyezzük a kartonlapot a könyv kihajtott lapjának közepére és sniccerrel, óvatosan vágjuk körbe. Ne legyenek illúzióink, a munka lassabban halad, mint képzelnénk. Célszerű egyszerre 3-4 laponként haladni, majd sorban kihajtani azokat a lapokat, amelyekkel elkészültünk, és így folytatni a munkát a könyv hátlapjának irányában.


5. Amikor úgy ítéljük, hogy a trezor mélysége megfelelő, hajtsuk vissza a középen kivágott lapokat, rögzítsük ezt az állapotot enyvező csipesszel, és vegyük elő a hobbiragasztót.
6. kenjük be a mélyedés oldalait ragasztóval és hagyjuk megszáradni.
 

Ezzel készen is van a trezor könyv. Ha szeretnénk, a trezor mélyedését kibélelhetjük bársonnyal, a könyv borítóját és hátlapját feliratozhatjuk, bearanyozhatjuk. A sógorom azért nem akart semmilyen díszítést az ő könyvére, mert ez egy széf, és az a célja, hogy észrevétlenül megbújjon a többi könyv között a polcon. Ha nem díszítjük a könyvet és így adjuk ajándékba, mindenképpen írjunk hozzá történetet vagy előzetes használati utasítást, mert önmagában, egy 1997-es román telefonkönyv, első pillantásra biztosan nem hozza majd lázba az megajándékozottat.